1401/03/04 9:22:20
تسهیلات اشتغالزایی مددجویان بهزیستی گناباد طی سال گذشته افزایش یافت

رییس اداره بهزیستی گناباد گفت: میزان تسهیلات اشتغالزایی پرداختی به مددجویان تحت پوشش این اداره طی سال گذشته با ۱۰ میلیارد ریال افزایش نسبت به سال قبل از آن به ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال رسید.

علی آراسته  افزود: مجموع پرداخت مشوقهای بیمه ای کارفرماهای واحدهای تولیدی برای اشتغال به کار مددجویان بهزیستی در این واحدها از ۵۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۹ به ۷۰ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرد.
وی با اشاره به افزایش دو و نیم برابری اعتبارات مستمر و غیر مستمر حمایتی بهزیستی گناباد طی سال گذشته در مقایسه با سال قبل از آن گفت: ۷۳ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ریال اعتبارات غیر مستمر برای پرداخت تسهیلات بلاعوض در زمینه های مسکن محرومان و معلولان تحت پوشش بهزیستی گناباد طی سال ۱۴۰۰ پرداخت شد.
رییس اداره بهزیستی گناباد گفت: ۱۰۸ هزار میلیارد ریال کمکهای بلاعوض هم طی گذشته در زمینه های تامین لوازم ضروری، تامین وسایل توانجویان و هزینه های تحصیلی مددجویان تحت پوشش این اداره پرداخت شد.
آراسته افزود: از مجموع ۹ میلیارد ریال کمکهای بلاعوض که ماهانه در این بخش اعطا شده چهار میلیارد ریال به معلولان و پنج میلیارد ریال به زنان سرپرست خانوار پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: همچنین ماهانه چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال یارانه به پنج مرکز حرفه آموزی معلولان و مراکز شبانه روزی نگهداری ایتام گناباد در سال ۱۴۰۰ پرداخت شد.
رییس اداره بهزیستی گناباد همچنین از جذب ۵۸ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال مشارکتهای مردمی به صورت نقدی و غیر نقدی طی سال گذشته خبر داد و گفت: ۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از این مبلغ به صورت غیرنقدی و ۲۱ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال به صورت نقدی پرداخت شده است.
آراسته افزود: از مبلغ پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال که طی همین مدت توسط بهزیستی به توانجویان کمک شده سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به صورت غیر نقدی و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نقدی بوده است.
وی ادامه داد: همچنین مبلغ ۱۸ میلیارد ریال اهدایی خیران توسط موسسه ها و خیریه ها در این مدت در سطح شهرستان گناباد جمع آوری شد.
پنج هزار و ۵۰۰ مددجو زیر پوشش خدمات بهزیستی گناباد قرار دارند و ۱۳ مرکز خیریه برای جلب مشارکتهای مردمی تحت نظارت این اداره فعالیت دارد و پنج کمپ ترک اعتیاد ویژه بانوان و مردان در گناباد فعال است.
مرکز شهرستان گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

 

کد خبر 24
لینک کوتاه

برچسب هااخبار مرتبط

نظر شما

 
 
 

آخرین فعالیت ها

عکس اصلی