1401/09/05 14:33:10
برگزاری کلاس آموزشی به مناسبت هفته خودمراقبتی در بهزیستی مشهد

به مناسبت هفته خودمراقبتی، جلسه آموزشی با همکاری مرکز بهداشت ثامن، برای همکاران اداره بهزیستی مشهد، مراکز تامین و توسعه و بخش رضویه در سالن اجتماعات مدیریت بهزیستی مشهد برگزار شد.

در این جلسه کارشناس بهداشت، سلامتی را بهترین هدیه الهی دانست و عنوان نمود: برنامه آموزشی سلامت کارکنان از سوی وزارت بهداشت و درمان به صورت یک برنامه منسجم اعلام شده است. وی افزود: در طی چند سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت پنج گانه، تعامل بسیار خوبی با بهزیستی مشهد داشته اند.

ملیحه مختاری در ادامه اظهار داشت: آموزش های لازم در زمینه ارائه اطلاعات علمی به همکاران، در ارتباط با بهداشت، سبک زندگی سالم و نحوه جلوگیری از انتشار بیماری هایی که به صورت فصلی منتقل می شوند با همکاری های این دو نهاد انجام شده است. وی محوریت این جلسه آموزشی را  پیشگیری از بیماری های واگیردار با توجه ویژه  به سرطان ها و خصوصا  سرطان کلورکتال و سینه عنوان نمود.

 رئیس مرکز خدمات جامع سلامت امام خمینی نیز، پس از تشریح بیماری های غیرواگیردار به بیان عوامل ایجاد سرطان کلورکتال و سینه پرداخت. وی صنعتی شدن زندگی بشر و پدیدار شدن این بیماری ها را در ارتباط مستقیم با سبک زندگی افراد ذکر نمود.

 مریم حسینی افزود: یکی از روش های شناسایی زودهنگام بیماری ها انجام تست فیت می باشد و ضمن توزیع بروشور، به تشریح روش استفاده از آن پرداخت.

در این  جلسه از همکاران حاضر در سالن اجتماعات فشارخون گرفته شد و در انتها نیز از متقاضیان بالای 45 سال جهت تهیه کیت ها ثبت نام به عمل آمد.

 

کد خبر 567
لینک کوتاه

برچسب هااخبار مرتبط

نظر شما

 
 
 
تعداد بازدید 92

آخرین فعالیت ها

عکس اصلی