1402/07/06 9:7:18
در جنگ كنوني دشمن دنبال تسخير و فتح افكار آدمي است

مشاور وزير تعاون كار و رفاه اجتماعي در همایش جهاد تبیین که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در محل اداره کل بهزیستی خراسان رضوی برگزار گردید، گفت: مقام معظم رهبری خیلی موجز و مختصر جهاد تبیین را یک فریضه قطعی و واجب عيني عنوان مي‌كنند درحاليكه امام خميني جنگيدن و حضور در جبهه را يك واجب کفایی مي‌دانستند. این تعابیر مسئولیت ما را سنگین می‌کند.


محمد وحدتي با بيان اينكه در جنگ كنوني دشمن دنبال فتح سرزمين نيست بلكه دنبال فتح افكار آدمي است، گفت: در جنگ كنوني، اقدامات دشمن پنهان است، سربازهاي دشمن آشكار نيستند، موج انفجاری در كار نيست. در اين شيوه دشمن به دنبال فتح افكار آدمي است تا آن را تسخیر کند. در اين جنگ دشمن از بيرون حمله نمي‌كند بلكه از داخل همان جامعه سرباز می‌گيرد. دشمن ذهن رادستکاری می‌کند و جای زشت و زیبا را تغییر می‌دهد، آنجاست كه جامعه خودش دچار دوگانگي مي‌شود و به ارزش‌ها، فرهنگ و هويت خود حمله مي‌كند.

وي افزود: در هفته دفاع مقدس باید به عرصه‌های جدیدی که دشمن در مقابله با جمهوری اسلامی وارد میدان کرده است، پرداخته شود. در هیچ جنگی در دنیا بدین صورت نبود که تمامی قدرت‌های جهانی و قدرت‌های برتر منطقه از یک کشور حمایت کنند. هشت سال دفاع مقدس تنها عرصه‌ای بود که بیش از ۴۰ کشور پشت سر دشمن ايستاده بودند و از او حمايت مي‌كردند و امکانات متعددی را دراختیارش قرار مي‌دادند وليكن علیرغم تمامی این حمایت‌ها نتوانستند حتی یک وجب از خاک این کشور را فتح کنند.

وی خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی این تهدید را به یک فرصت و خود را به قدرت اول منطقه تبدیل کرد. دفاع مقدس سرمایه عظیمی است و ما هنوز هم سر سفره دفاع مقدس نشسته‌ایم. دشمنی که چنین ضربه‌ای خورده از روش‌های مختلف همچنان تلاش مي‌كند تا این ملت را زمین بزند و توطئه‌های بعدی را پیچیده‌تر مي‌انديشد و وظيفه ما اين است كه به هوش باشيم.

 

 

کد خبر 2555
لینک کوتاه

برچسب هااخبار مرتبط

نظر شما

 
 
 
 
تعداد بازدید 82

آخرین فعالیت ها

عکس اصلی

ویژه ها