1401/03/08 8:21:57
بر اساس نتایج طرح غربالگری اضطراب در ۷ روستای شهرستان:
میزان اضطراب در بین کودکان فیروزه 8 درصد است

رئیس بهزیستی فیروزه از اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان ۵ و ۶ ساله در این شهرستان خبر داد.

وی گفت: این طرح در ۷ روستای شهرستان به اجرا درآمده و طی آن ۲۰۰ کودک مورد غربال واقع شده‌اند.

بردبار گفت: اگر چه شرکت در این طرح به صورت آنلاین و از طریق پرسشنامه‌ بوده است با وجود این، همکاری و همراهی مددکاران مراکز مثبت و سایر مراکز خدمات بهزیستی، در اجرای این طرح، ‌ بسیار موثر بوده است.

وی ادامه داد: در این طرح از بین ۲۰۰ خانواده شرکت کننده، کودکان ۲۷ خانواده مشکوک به اختلالات اضطرابی تشخیص داده شدند که برای مشاوره به مراکز روان شناسی ارجاع شدند.

بردبار گفت: در نهایت مشخص شد که تشخیص اولیه کامل نبوده و تنها ۱۶ کودک مبتلا به اختلالات اضطرابی بوده‌اند که جلسات مشاوره تخصصی برای درمان آنها در حال برگزاری است.

رئیس بهزیستی فیروزه گفت: این طرح در روستاهای رهن کاریز، همت آباد زمانی، بازوبند، بزقوچان، حیدر آباد، گرماب و شوراب اجرا شده است.

به گفته این مسؤول میزان اضطراب در بین کودکان فیروزه‌ای بر اساس نتایج این طرح، حدود ۸ درصد برآورد می‌شود.

طرح غربالگری اضطراب کودکان ۵ و ۶ سال پنج سال سابقه اجرا دارد و هدف از آن یافتن اختلالات اضطرابی در بین کودکان زیر سن دبستان است که بتوان به موقع از گسترش آن پیشگیری نمود.

شکل اجرای طرح به این صورت است که والدین پس از مراجعه به سامانه‌ی مورد نظر، یک پرسشنامه را تکمیل می‌کنند و اگر پاسخ تعداد مشخصی از سؤالات این پرسشنامه مثبت بود، کودک مورد نظر، مشکوک به اختلال اضطرابی تلقی شده و والدین باید برای اطمینان از سلامت کودک‌شان به مراکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی معرفی شوند.

کد خبر 36
لینک کوتاه

برچسب هااخبار مرتبط

نظر شما

 
 
 

آخرین فعالیت ها

عکس اصلی